Jak si vyrobit vlastní kaleidoskop

Níže naleznete návod jak si doma, ve škole, ve školce vyrobit vlastní kaleidoskop. Pro výrobu můžete zakoupit kreativní sadu kaleidoskop DIY nebo můžete být ještě kreativnější a využít materiál z domova. Většinu věcí potřebných pro výrobu kaleidoskopu naleznete v každé domácnosti. Některé z nich dokonce zrecyklujete. Co budete potřebovat na výrobu kaleidoskopu:

Materiál: vypotřebované roličky toaletního papíru nebo kuchyňských utěrek, čtvrtku A4, samolepící dekorativní papír / tapeta na ozdobu kaleidoskopu, rovné plastové průhledné víko, tenká akrylová zrcátka, „drahokamy“ – barevné korálky, konfety, třpytky, knoflíky, korálky, balicí papír natrhaný na kousky, folii anebo jiné malé třpytivé předměty

Pomůcky: pravítko, tužka, tenký permanentní popisovač, kružítko nebo něco kulatého na obkreslení, klasická úzká lepenka, lepidlo tekuté (není nutné), tuhé (není nutné)

Návod jak si vyrobit vlastní kaleidoskop

Potřebný čas: 2 hodiny.

Vyrobit si vlastní kaleidoskop je kreativní činnost, která zabaví malé i velké. Skládá se z několika kroků a pak již můžete objevovat krásný třpytivý svět v kaleidoskopu.

 1. Výroba zrcátek

  Dle velikosti průměru těla (trubičky) vybrané pro výrobu kaleidoskopu, si pomocí ulamovacího nožíku vyřízněte tři stejně velká tenká akrylová zrcátka. Poté zrcátka slepte pomocí klasické průhledné lepenky do tvaru trojúhelníku.

  příprava zrcátek kaleidoskop diy

 2. Výroba těla kaleidoskopu

  Naměřte si délku kaleidoskopu (tělo kaleidoskopu by mělo být stejně dlouhé jako délka zrcátek) a uřízněte ulamovacím nožíkem. Pozor, tělo kaleidoskopu by mělo být přibližně o 0.5-1cm delší než délka setu zrcátek. Musíte počítat se zásobníkem na „drahokamy“.

  výroba kaleidoskopu diy

 3. Výroba kukátka

  Kulatou část těla kaleidoskopu obkreslete ideálně na samolepící dekorativní tapetu (fólii) tak, abyste pak mohli vystřihnout „nožičky“ po celém obvodu kolečka. Komponent svým vzhledem připomíná sluníčko s paprsky:). Pomocí „nožiček“ přilepíte kukátko v tělu kaleidoskopu. Nezapomeňte do středu kolečka vystřihnout otvor kukátka. Ideální je trojúhleníhový tvar.

  jak vyrobit kaleidoskop doma

 4. Výroba zásobníku na „drahokamy“

  Kulatou část těla kaleidoskopu dvakrát obkreslete na rovné plastové průhledné víko tak, abyste kolem nich mohli obkreslit další o přibližně 1cm větší kolečko. Při obkreslování používejte tenký permanentní popisovač. Vystřihněte velká kolečka a pak postupně po celém jejich obvodu (stejně jako při výrobě kukátka) postupně vystřihněte „nožičky“, které pak ohněte.

  jak si vyrobit vlastní kaleidoskop

 5. Kompletace kaleidoskopu

  Do těla kaleidoskopu vsuňte nejprve připravená zrcátka. Poté vsuňte první část plastového zásobníku na drahokamy. „Nožičky“ podél zásobníku by měly směřovat nahoru a lehce je přihněte směrem k papírovému tělu kaleidoskopu. Naplňte zásobník drahokamy a přiklopte druhou částí plastového zásobníku. „Nožičky“ by měly být vně, objímat tělo kaleidoskopu. Aby zásobník držel uzavřený přelepte nožičky lepenkou po celém obvodu.

  jak si vyrobit doma kaleidoskop

 6. Ozdobení kaleidoskopu

  Tělo kaleidoskopu si můžete ozdobit dekorativní lepící tapetou. Naměřte si její velikost a poté jí polepte kaleidoskop. Jeden konec kaleidoskopu (ideálně se zásobníkem na drahokamy) můžete potřít lepidlem a obalit třpytkami. Dotvoříte tak svůj kaleidoskop k dokonalosti.

  vyrobit si doma vlastní kaleidoskop

 7. Objevování třpytivých krás kaleidoskopu

  Otáčejte pomalu kaleidoskopem a sledujte jak se třpytky, obrazce a s nimi i vzory mění.
  doma vyrobeny kaleidoskop


Nechat si vyrobit vlastní kreativní sady kaleidoskopů

Výroba vlastního kaleidoskopu ze použití vlastních materiálů, většinou vyžaduje jistou zručnost a zvyk. Všechny materiály vybrané pro výrobu kaleidoskopu výše, může být nahrazeno jinými komponenty. Především drahokamy nabízí řadu kreativních variant a můžete tak vyzkoušet mnoho různých efektů. Chcete-li své zákazníky motivovat k tvořivosti a zároveň jim trošku ulehčit práci, můžete jim jako reklamní dárek věnovat kreativní sady na výrobu kaleidoskopů. Propagujte se originálně – kreativní sady pro výrobu vlastních kaleidoskopů doma s dětmi, ve školce, na táboře či výtvarném kroužku. Kaleidoskop je perfektní způsob jak oslovit děti a dospělé najednou.

Kde a jak si vyrobit vlastní kaleidoskop jako kreativní sady?

Zaujaly Vás kreativní sady pro výrobu kaleidoskopů a chcete si nechat vyrobit vlastní a s potiskem, návodem či dalším jinými zakázkovými úpravami? Jsme schopni vyrobit a dodat kreativní sady kaleidoskopů dle zadání klienta. Zajistit Vám můžeme také velkoobchodní dodávku existujících DIY sad kaleidoskopů za výhodné ceny. Neváhejte nás kontaktovat. Těšíme se na spolupráci. Team Gifts Service

Přejít nahoru

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_contains() in /www/doc/www.kaleidoskopy.cz/www/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-parser.php:373 Stack trace: #0 /www/doc/www.kaleidoskopy.cz/www/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-parser.php(358): Smush\Core\Parser\Parser->sanitize_value('property') #1 /www/doc/www.kaleidoskopy.cz/www/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-parser.php(157): Smush\Core\Parser\Parser->is_safe('property') #2 /www/doc/www.kaleidoskopy.cz/www/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-parser.php(120): Smush\Core\Parser\Parser->get_element_attributes('<meta property=...', 'https://www.kal...') #3 /www/doc/www.kaleidoskopy.cz/www/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-page-parser.php(35): Smush\Core\Parser\Parser->get_elements_with_image_attributes('<!DOCTYPE html>...', 'https://www.kal...') #4 /www/doc/www.kaleidoskopy.cz/www/wp-content/plugins/wp-smushit/core/transform/class-transformer.php(53): Smush\Core\Parser\Page_ in /www/doc/www.kaleidoskopy.cz/www/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-parser.php on line 373